Sărbătorile, la grătar?!… Sau mai degrabă socializare?

Sărbătoarea de Sfânta Maria, din 15 august, nu diferă cu mult de sărbătorirea Zilei Muncii. Grătar, chiar și vara?

🔥 1 Mai = grătar & socializare

  • 1 din 4 români vede Ziua Muncii ca o zi de grătar și distracție, mai ales tinerii 25-34 ani (29%).
  • Grătarul e, de regulă, cu familia (69%) în curtea casei (50%) sau la iarbă verde/pădure (37%).
  • La must-have: micii (71%), berea (62%), relaxare și râsete.
  • Muzica contează mult pentru Generația Z (18-24 ani – 51%).
  • Alte favorite: ceafa de porc, pui, cârnați, legume și băuturi diverse – bere, cidru, vin. Sursa:  studiu realizat de Reveal Marketing Research 

🎯 Concluzie: pentru români, 1 Mai e mai mult despre prieteni, familie și distracție în aer liber decât despre alte distracții.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

  O speranță spre un viitor incluziv 

Într-o noapte cu furtună, în care vântul bătea tare și totul părea neliniștitor, am adormit supărată. Nu era o...